Mamy przyjemność zaprosić Państwa na warsztaty metropolitalne organizowane w roku akademickim 2017/2018 przez Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych (OPMiM) na Uniwersytecie Śląskim, we współpracy z Biurem Współpracy z Gospodarką UŚ oraz SPIN-US Sp. z o.o.

Warsztaty skierowane są przede wszystkim do samorządowców, ale także do osób zainteresowanych problematyką metropolitalną. Poprzez niniejszą ofertę wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom radnych, którzy w badaniach prowadzonych przez Obserwatorium na przełomie 2016 i 2017 roku deklarowali chęć zdobycia większej wiedzy na temat powstającej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Uczestnicy warsztatów będą mogli poszerzyć swoją wiedzę w zakresie funkcjonowania obszarów metropolitalnych, procesów metropolizacji i narzędzi ich modelowania. Wśród zagadnień, które zostaną poruszone w trakcie warsztatów znalazły się, między innymi, kwestie prawne związane z funkcjonowaniem metropolii, problemy zagospodarowania przestrzennego, transportu metropolitalnego i zrównoważonego rozwoju.

Warsztaty odbędą się w okresie od października 2017 do marca 2018 roku, w łącznym wymiarze 76 godzin dydaktycznych. Zajęcia poprowadzą eksperci z Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych, zrzeszającego czołowe uczelnie woj. śląskiego, tj.: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnikę Śląską, Główny Instytut Górnictwa, Akademię Sztuk Pięknych, Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.


Więcej informacji nt. warsztatów znajdą Państwo w zakładce „Warsztaty Metropolitalne – NOWOŚĆ” w menu głównym u góry strony. W razie pytań zapraszamy także do kontaktu z Biurem OPMiM: obserwatoriumMiasto@us.edu.pl


Zapisów na warsztaty mogą Państwo dokonać, wysyłając formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej na adres: obserwatoriumMiasto@us.edu.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 września br. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do pobrania >>>


Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *