Miło nam poinformować, że nasze Obserwatorium objęło patronatem program #MEGApolis. Cieszymy się z kolejnej okazji do współpracy w ramach interesującego projektu! 🤝

MEGApolis to inicjatywa Instytutu Metropolitalnego w Gdańsku – program telewizji internetowej poświęcony problematyce największych polskich miast, w tym wielkich polskich metropolii. Spotkania online (Zoom, Facebook, Youtube) odbywają się, w zależności od tematu, w konwencji wykładu, seminarium lub dyskusji. Poruszane są tak różnorodne zagadnienia, jak różnorodny jest krajobraz miejski – od kwestii politycznych, przez prawne regulacje i ekonomiczne mechanizmy, po kulturowe i społeczne uwarunkowania. Program został już objęty patronatem przez m.in.:

✅Centrum Badań Metropolitalnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu;

✅Centrum Ignacego Daszyńskiego;

✅Unię Metropolii Polskich.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na profilu Instytutu Metropolitalnego na Facebooku: https://www.facebook.com/InstytutMetropolitalny !

Już dziś zapraszamy Państwa na kolejny odcinek #MEGApolis – „Wrocławska ustawa metropolitalna”, transmitowany na żywo o godzinie 20:00.

LINK DO WYDARZENIA >>>

W najbliższym odcinku pn. „MEGApolis. Wrocławska ustawa metropolitalna” poznamy założenia i uzasadnienia projektu ustawy o Wrocławskim Obszarze Metropolitalnym. Prelegentami będą: p. Łukasz Medeksza (zastępca Dyrektora Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta, Urząd Miejski Wrocławia) oraz dr hab., prof. UWr Jerzy Korczak (Zakład Ustroju Administracji Publicznej, Instytut Nauk Administracyjnych, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, Uniwersytet Wrocławski).

Serdecznie zapraszamy!