Serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję „Metropolia pod napięciem”, która odbędzie się 29 września 2017 r. o godz. 9:30 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach. 

Wydarzenie jest częścią sympozjum naukowego „Miasto pod napięciem”, organizowanego na Uniwersytecie Śląskim w dniach 28-29 września 2017 r.

Problematyka międzynarodowej konferencji „Metropolia pod napięciem” obejmuje zarówno polityczne, jak i organizacyjno-administracyjne, aspekty funkcjonowania obszarów metropolitalnych w Europie i na świecie. Przedmiotem dyskusji będzie także kwestia wielowymiarowego monitorowania i badania procesów zachodzących w obszarach metropolitalnych, co stanowi jedno z zadań Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych. Do udziału w konferencji zaproszono licznych ekspertów z wybranych europejskich obszarów metropolitalnych, jak Lyon i Saint-Etienne we Francji czy Zagłębie Ruhry w Niemczech. Celem konferencji jest analiza napięć i problemów występujących w obszarach metropolitalnych oraz omówienie metod i narzędzi, które mogą posłużyć do ich przezwyciężenia. Mamy nadzieję, że wydarzenie to stanie się przestrzenią do owocnej wymiany poglądów i dobrych praktyk oraz będzie stanowiło inspirację dla wybranych niedawno pierwszych władz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i włodarzy 41 tworzących ją gmin.

Udział w konferencji „Metropolia pod napięciem” jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą do 25 września br. Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać na adres: obserwatoriumMiasto@us.edu.pl 


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do pobrania w formacie DOC >>>

PROGRAM KONFERENCJI do pobrania w formacie PDF >>>

Konferencja Metropolia pod napięciem_29.09.2017 >>> POBIERZ PLAKAT

 

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *